Masaż Kobido w Warszawie

Kobido to masaż twarzy wywodzący się z Japonii. Polega na stymulowaniu tkanek głębokich. Ma za zadanie odmłodzić wygląd twarzy, spowolnić, a niekiedy odwrócić procesy starzenia skóry twarzy. Masaż ten zyskuje na popularności i traktowany jest jako alternatywa dla chirurgicznych sposobów poprawy wyglądu twarzy, stąd popularne określenie „niechirurgiczny lifting twarzy”.

CO ZYSKUJESZ

Głównym założeniem masażu Kobido jest stymulacja tkanek (mięśni, przyczepów mięśniowych oraz skóry).

CZAS ZABIEGU:

1,5 h

KOSZT:

od 250 zł

Umów się już dziś

Efekty odmładzającego masażu Kobido - przed i po

Na czym polega masaż Kobido?

Głównym założeniem masażu Kobido jest stymulacja tkanek (mięśni, przyczepów mięśniowych oraz skóry). W trakcie masażu wykorzystywanych jest wiele technik dociskających, rozciągających mięśnie i przyczepy mięśniowe. Stosowane są również techniki drobiące i podrzucające, które dodatkowo stymulują skórę twarzy. 

Techniki wykorzystywane podczas masażu są dobrane tak, aby oddziaływać wielopłaszczyznowo, czyli zarówno w tkankach głębokich, jak i na wierzchu skóry. Jest to zabieg wieloetapowy, podczas którego wykonuje się ponad 80 elementów terapii twarzy.

Podczas zabiegu masujemy twarz, obręcz barkową, mięśnie szerokie szyi, mięśnie mostkowo-obojczykowe, mięśnie przykręgosłupowe i podpotyliczne. Pracujemy również z taśmą powięziową tylną, która ma bardzo duży wpływ na pozycję/ustawienie głowy oraz wygląd czoła i tzw. lwiej zmarszczki

Podczas zabiegu wykonujemy masaż transbukalny (masaż od wewnątrz jamy ustnej, wykonywany w rękawiczce chirurgicznej), który oddziałuje na napięcia mięśni żwaczy oraz na napięcia pozostałych mięśni twarzy. Masaż ten daje dodatkowe rozluźnienia. Do Ciebie należy decyzja czy wykonujemy ten element masażu, czy nie.  

Czas Trwania

Masaż trwa 1,5 godziny i zakończony jest kinezjotapingiem, który ma za zadanie podtrzymać efekt zabiegu oraz wesprzeć pracę układu limfatycznego. 

Efekty

Japoński masaż Kobido daje efekt odmłodzenia, który widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Efekt ten polega na spłyceniu zmarszczek, poprawie owalu twarzy, poprawie jędrności i elastyczności skóry twarzy. Wspomaga produkcje kolagenu i elastyny, zmniejsza efekt tzw. worków po oczami, daje uczucie relaksu i odprężenia. Po masażu widoczny jest efekt odświeżenia skóry. Dodatkowo ten masaż twarzy jest przeznaczony dla osób, u których występują bóle głowy oraz ogólne napięcie mięśni twarzy, a także osób borykających się z bruksizmem. Więcej możesz przeczytać we wpisie: Masaż Kobido – efekty. 

GDZIE WYKONUJEMY MASAŻE?

Masaże twarzy Kobido wykonujemy w Warszawie (Bielany) w pobliżu Metra Młociny. Dokładny adres gabinetu to Kaliszówka 2 m. 53.

Kurs

Widząc że moja praca ma sens, postanowiłem również dzielić się wiedzą i zdobytym doświadczeniem z innymi osobami. Założyłem w 2022 akademię masażu twarzy. Rozpocząłem nową przygodę w swoim życiu zawodowym. Jestem jedynym prowadzącym szkolenia w mojej Akademii. Jest to moja świadoma decyzja, ponieważ chcę, aby osoby uczestniczące w szkoleniach otrzymywały doskonałą jakość (zobacz opinie poniżej).

Opinie o masażach Kobido

Polecam! Profesjonalne i indywidualne podejście, świetna atmosfera, jeśli masaż kobido to tylko u Jarka.
Aleksandra W.
Zdecydowanie polecam! Efekty były już po pierwszym masażu. Kobido w wykonaniu Jarka to nie tylko masaż, to forma terapii manualnej w niezwykle przyjaz
Magdalena M.